این ماده خوراکی حلال شکلای جور واجور مشکلات پوستی است

شاید خودتون هم ندونین که در یخچالتان چه محصول مهم و مفیدی واسه درمان مشکلات پوستی صورتتون هست. ماسکهای صورتی که با سفیده تخم مرغ جفت و جور می شن می تونه خیلی از مشکلات پوستی از جمله ، جوش ، منافذ بزرگ و چین و چروکها رو درمان کنه رو درمان کنه و ” خیلی ارزونتر از اجناس جور واجور موجود در بازاره.

درمان جوش

سفیده تخم مرغ پر از پروتئینه و به خاطر همین واسه بازسازی و بازسازی پوست خیلی خوبه و می تونه جوشها رو برطرف و یا کم می کنه.

تنگ شدن منافذ

سفیده تخم مرغ شامل آنزیم لیزوزیمه . این آنزیم می توتاند از فساد و خراب شدن جلوگیری کنه و به خاطر همین در بعضی غذاها به عنوان ماده نگهدارند استفاده می شه. این ویژگی سفیده تخم مرغ باعث شده که بتونه از پوست ما هم مراقبت کنه و باعث شه که پوست آدم کشش و انعطاف پذیر طبیعی اش رو حفظ کنه و منافذ پوست تنگ تر شه.

جذب چربی اضافی

پروتئین موجود درسفیده تخم مرغ به جذب چربیای اضافی پوست کمک می کنه و باعث می شه که پوست صورت تازگی خود رو حفظ کنه اما براق نباشه.

درمان موقت چین و چروکها

سفیده تخم مرغ می تونه موقتا” چین و چروکها رو کم کنه . در واقع پرودئین موجود در تخم مرغ موقتا” چین و چروکها رو مخفی می کنه و باعث می شه پوست ما صافتر به نظر برسه.

روش استفاده

واسه بهرمند سدن از امتیازات سفیده تخم مرغ ، اول باید تخم مرغ رو بشکنید و زده و سفیده رو از هم جدا کنین . سفیده تخم مرغ رو اونقدر به هم بزنین تا مثل کف شه و بعد یه لایه نازک از اونو به صورتتون بمالید و اجازه بدین ۱۰ تا ۱۵ دقیقه روی صورتتون بمونه و بعد صورتتون رو آبکشی کنین.

.

منبع :