: این قسمتای مرغ رو هیچوقت نخورین!

در پرندگان از هورمون استفاده نمی شه، ولی مصرف غیرمجاز و بدون نسخه انواعی از آنتی بیوتیکا و داروهای شیمیایی دلیل مشکلات مختلفی مثل سرطان زایی و ایجاد آلرژی می شه.

به گزارش آکا ایران به نقل از روزنامه شهرآرا، مصرف سنگدان واسه مبتلایان به بیماریای التهابی خطر داره؟ مضرات بال و گردن مرغ در چیه؟ این که می گن پای مرغ باعث غضروف سازی می شه، صحت داره؟ اصلا به چه دلیل کارشناسان تغذیه و کارشناسان صنایع غذایی خوردن فرآورده های جانبی پرندگان رو زیاد به مردم پیشنهاد نمی کنن؟

جگر مرغ هورمون نداره، چون…

جگر مرغ همون عضویه که علاوه بر ذخیره مواد مغذی، به دلیل آنزیمای متنوعی که در سلولای خود داره، محل تجمع و خنثی کردن سموم، بعضی هورمونا، واکسنای تلقیحی و شکلای جور واجور آنتی بیوتیک های تزریقی و خوراکیه، اما واقعیت اینه با وجود اینکه در کشور ما مصرف داروهای هورمونی در پرندگان ممنوع بودن خاصی نداشته و نظارت چندانی هم بر اون نمی شه، به دلیل هزینه زیاد، جفت و جور اون واسه مرغدار صرفه اقتصادی نداشته و واسه همینه که کارشناسان صنایع غذایی جگر رو بدون هورمون می دونن.

اما نکته انحرافی اینکه هرچند در پرندگان از هورمون استفاده نمی شه، ولی مصرف غیرمجاز و بدون نسخه انواعی از آنتی بیوتیکا و داروهای شیمیایی واسه کنترل بیماریای عفونی و کنترل بیماریای انگلی و ویروسی، دلیل مشکلات مختلفی مثل سرطان زایی، جهش زایی، مسمومیت و ایجاد آلرژی می شه که مهم ترین آسیب اون مقاومت دارویی به انواعی از آنتی بیوتیک هاست که موجب کم یا خنثی شدن اون در بدن مصرف کننده می شه.

البته کارشناسان فکر می کنن اگه مصرف این داروها یه هفته قبل از کشتار باشه، جای نگرانی نیس؛ چون که کبد حیوان فرصت پاک سازی و دفع مواد مضر تجمع یافته رو داره، اما اگه تلقیح ۴۸ و ۲۴ ساعت قبل از کشتار باشه، دارو در جگر مرغ رسوب و واسه سلامت مضره

پوست مرغ رو هیچوقت نخورین

بعضی خونواده ها پوست مرغ رو از قسمتای دیگه اون مضرتر می دونن و می گن که چربی زیر پوست شامل هورمونه.

در واقع مردم از وجود هورمون بیشتر از داروهای آنتی بیوتیکی می ترسن و عامل اصلی رویش موهای زائد در بدن خانوما رو پوست مرغ می دونن، اما این موضوع وقتی صحت داره که به مرغ هورمون تزریق شه.ترکیبات هورمونی به دلیل اینکه مثل هورمونای جنسی هستن، در مرد و زن به یه اندازه موجب بروز مشکل می شه.

در خانوما باعث پرمویی، رویش موهای زائد، جوش و کیست تخمدان و در آقایون باعث آکنه های شدید پوستی و مشکل در هورمونای جنسی می شه.

در کودکان هم بر روند رشد تاثیر بد گذاشته و موجب زیاد شدن وزن می شه. اما موضوع مهم تر اینکه از نظر علمی ثابت شده داروهای آنتی بیوتیکی، فلزات سنگین، سموم و آفت کش هایی که به همراه دانه های جو و ذرت وارد جیره غذایی مرغ می شه، در بافتای نرم و پرچرب مثل پوست و جگر رسوب و مصرف اون باعث ضعیف کردن سیستم ایمنی بدن شده و حتی خطر دچار شدن به تومورهای سرطانی رو زیاد می کنه. پس از مصرف قسمتایی از مرغ که پوست بیشتری داره، دوری کنین؛ چون که علاوه بر چربی بالا، باعث افزایش کلسترول بد خون هم می شه.

بال و گردن مرغ هم پرچربه

میدونید دلیل خوشمزگی بالای سوخاری شده ای که این روزا در بعضی اغذیه فروشیا در مقابل دید مشتری جفت و جور و عرضه می شه، چیه؟ چربی زیاد اون هستش که یه لذت آنی و حسرت دائم به دل ما میذاره.

این غذا کالری زیادی داره و اگه به عنوان پیش غذا مصرف شه، کالری دریافتی یه وعده غذا رو دوبرابر می کنه. اما موضوع مورد بحث اینکه به گفته کارشناسان با اینکه بال و گردن محل تزریق واکسن به طیوره، ولی به دلیل سرعت جذب، موندگاری مواد تزریقی در این اعضا کم بوده و مصرف اون از این واسه مشکلی ایجاد نمیکنه، اما گردن مرغ به دلیل اینکه محل عبور نسوج عصبی و خیلی از غدد لنفاوی است و از طرفی شستشوی مجرای داخلی اون شدنی نیس مصرف اون پیشنهاد نمی شه.

پای مرغ کلسیم داره

می گن مصرف پای مرغ غضروفای آسیب دیده رو بازسازی می کنه و دارویی واسه نرمی استخوانه.

هر چند پای مرغ شامل بخشای غضروفیه و سوپ اون حالت ژلاتینی داره ولی به نظر بعضی کارشناسان به دلیل اینکه ارزش پروتئینی چندانی نداره، نمی تونه دلیلی واسه ساخت غضروفا به حساب آید و اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین واسه هیچ گروه سنی به عنوان یه انتخاب خوب پیشنهاد نشده؛ چون که چربی اشباع زیادی داشته و واسه افراد با اضافه وزن و مبتلایان به دیابت مضره.

البته کارشناسان تغذیه سوپ پای مرغ رو بهترین منبع کلسیم، فسفر، ویتامین A و D عنوان کردن و واسه کودکان گرفتار به نرمی استخون به درد بخور می دونن. اونا عقیده دارن اگه عصاره پای مرغ با کمی پیاز پخته شه کلسیم اون جذب پذیرتر می شه.

دل و جگر و سنگدان ارزش غذایی داره، اما…

احشایی چون دل، جگر و سنگدان مرغ پروتئین باکیفیتی دارن و به دلیل اینکه منبع غنی آهن، روی، سلنیوم، ویتامین A و B۱۲ هستن، به روند خون سازی کمک می کنن و واسه رشد قدی و بدنی کودک و نوجوون مفیدن.

اندازه آهن سنگدان و دل مرغ تقریبا با گوشت اون برابری می کنه، ولی بسیار پرچرب بوده و به یژه سنگدان کلسترول زیادی داره. چربی اون از نوع اشباع و اندازه اسیدهای چرب امگا ۶ اون بیشتر از امگا ۳ه.

در نتیجه مصرف بیشتر از یه یا دو بار اون در ماه می تونه باعث بروز التهابات بافتی در افراد مستعد شه. به گفته کارشناسان اندازه کادمیوم، سرب و کروم سنگدان بیشتر از دل بوده و اصلا نمیشه اونو جانشین گوشت کرد. این رو هم بدونین احشای پرندگان واسه مبتلایان به بیماریای قلبی عروقی، چربی خون بالا و نقرس محدودیت مصرف داره.

 سلامت نیوز

منبع :