این غذاهای سرطان زا رو از لیست رژیم غذایی خود خارج کنین

تغذیه, روی خط خبرگزاریا

این نوع خوراکیا شدیدا اندازه سرطان رو زیاد کرده و واسه سلامتی خطرناک هستن.

به گزارش خبرنگار کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛ محققان نشون دادن که خیلی از سرطانا چیزی حدود 60 تا 70 درصد اونا با تغییر محیط زندگی و رژیمای غذایی سالم قابل پیشگیری هستن. اینجا مقاله ای ارائه می شه که با تغییر چند رژیم غذایی به شما کمک می کنه تا سلامت شما بهتر شده و خیلی از سمومی که ایجاد سرطان می کنه رو نابود می کنه.

ماهی پرورش

این نوع ماهیا شامل اندازه بالایی از آلاینده های شیمیاییه که در بروز سرطان موثر هستن و به نسبت ماهیای وحشی سلامت کمتری دارن. ماهیای پرورشی مستعد دچار شدن به شپش دریایی هستن که درمان اونا فقط از راه آفت کش ها صورت میگیره.

روغنای هیدروژنه

هیدروژنه به عنوان چربیای ترانس شناخته شدن که محصول ساخت آدما. این نوع روغنا شامل مقدار زیادی ساختار شیمیایی هستن که واسه جلوگیری از فساد و افزایش عمر به اونا زده می شه.

جالبه بدونین که روغنای ترانس با بیماریای قلبی رابطه نزدیکی داشته و سیتسم ایمنی بدن رو دچار مشکل می کنه. اندازه سکته مغزی و دیابت رو زیاد می کنه.

میوه و سبزیجات غیرارگانیک

از اونجا که رشد این اجناس به وسیله آفت کشا، علف کشا و دانه های GMO صورت می گیرن، شدیدا واسه سلامتی خطرناک هستن.

غذاهای فرآوری شده

گوشتای فرآوری شده تمایل زیادی به نیترات نیتریت و مواد نگهدارنده داره که بالقوه معده رو در خطر قرار داده و اندازه سرطانا رو زیاد می کنه.

باید گفت که غذاهای فرآوری شده شامل مقدار زیادی روغن، قند، آرد سفید، رنگای مصنوعی، طعم دهنده ها و دیگر مواد ناسالم هستن.

شکر تصفیه شده

محققان رابطه نزدیکی رو بین این نوع شکر و سطوح ناسالم چربی خون، خطر بیماریای قلبی، سطح HDL پایین، سطح کلیسیرید بالای خون و چاقی پیدا کردن. هم اینکه این نوع شکرها باعث ورم مفاصل شده و سلولای سرطان رو رشد میده.

.

منبع :