در این مقاله روش درست کردن چند ماسک آسون و پر فایده رو واسه درمان و بهبود جای جوش آموزش می دیم.

ماسک عسل :

واسه جفت و جور این ماسک به مقداری عسل و کمی ویتامینE که به شکل روغن یا پودر جوزه اضافه کنین. اونا رو به طور کامل با هم مخلوط کنین تا به طور کامل حل شن. بعد این ماسک رو روی قسمتایی که دارای جوشه یا جای جوش داره، بذارین. پس از 20 دقیقه پوست خود رو با آب ولرم بشورید و پس از اون آب سرد به پوستتون بپاشید. بهتره این ماسک رو هفته ای یه بار استفاده کنین.

ماسک اسفناج :

کمی اسفناج ورداشته و آب اونو بگیرین. کمی سفیداب رو کم کم به اون اضافه کنین و خوب اون مواد رو بهم بزنین تا به طور کامل با هم مخلوط شن. این ماسک رو هم روی جوشا و جای جوش بذارین.این مخلوط آثار جوش رو نابود می کنه.

ماسک زرده تخم مرغ :

واسه جفت و جور این ماسک، یه زرده تخم مرغ رو در عسل ریخته و هم بزنین تا بخوبی با هم ترکیب شن. بعد کمی روغن زیتون رو به مواد اضافه کنین و اون مواد رو با هم خوب ترکیب کنین. این ماسک رو روی پوست خود بذارین و کمی پوستتون رو ماساژ بدین. اجازه بدین این ماسک به مدت 1 ساعت روی پوست بمونه. بعد صورت خود رو با آب ولرم بشورید. بهتره از این ماسک یه روز در میان استفاده کنین تا بخوبی اثر کنه.

ماسک برگ جعفری :

مقداری جعفری رو بسیار خوب و با مواد ضد عفونی کننده مخصوص سبزیجات بشورید و بعد اونا رو له کنین. کمی عسل رو به اون جعفری له شده اضافه کنین. اون مواد رو خوب با هم ترکیب کنین. این ماسک رو به مدت 40 دقیقه روی جوش و محل جوش خود بذارین. پس از گذشت 40 دقیقه پوستتون رو با آب ولرم بشورید. از این ماسک می تونین هر روز استفاده کنین تا جوشا و جای جوش پوست بهبود پیدا کنن.

ماسک سرکه سیب :

به خاطر جفت و جور این ماسک، کمی سرکه سیب رو در آب گرم بریزین و با یه آب پاش اونو به صورت خود بپاشید. اجازه بدین این ماسک روی پوستتون خشک شه. واسه گرفتن نتیجه بهتر و سریعتر می تونین هر روز از این ماسک استفاده کنین تا آثار جوش از روی پوستتون زدوده شه.

ماسک دوغ :

واسه به کار گیری این ماسک، فقط کافیه که کمی دوغ رو با پنبه روی جوشا و محل جوشای خود بمالید. اجازه بدین دوغ به مدت 10 دقیقه روی پوستتون بمونه. بعد پوست خود رو با آب سرد بشورید. از این ماسک می تونین هر روز استفاده کنین.

منبع : mahsho.com