این مارک از بستنی قیفی کشنده س

شرکت نستله که در مورد تولید شکلای جور واجور شکلات، کاکائو، کیک و بستنی معروفیت جهانی داره، تازگیا به وسیله سازمان غذا و دارو آمریکا مورد بازخواست قرار گرفت، چون که مشخص شده یکی از اجناس این شرکت که یه جور بستنی قیفیه آلوده به باکتری لیستریای مرگباره.
به نقل از باشگاه خبرنگاران این باکتری می تونه در کودکان، سالمندان و افراد با سیستم ایمنی ضعیف، عفونتای مرگبار، بسازه؛ علائم مسمومیت با لیستریا یعنی تب بالا، سردرد شدید، سفتی و درد در ناحیه شکم و همینطور اسهال. این مریضی می تونه در زنان باردار باعث سقط جنین یا مرده زایی شه.

فقط در آمریکا هر سال حدود هزار و ششصد نفر به باکتری لیستریا آلوده می شن که از این تعداد حدود 16 درصد جون خود رو ازدست میدن.

شرکت نستله اعلام کرده که کارشناسان این شرکت وجود لیستریا رو در این محصول شناسایی کردن و یه اشتباه باعث ورود این محصول آلوده به بازارهای خرید در آمریکا شده؛ از این رو، نستله از مشتریان و فروشگاه ها خواسته س تا بستنیا رو به شرکت عودت بدن تا اقدامات نابودسازی اونا انجام بشه.

این اولین باری نیس که باکتری لیستریا در اجناس غذایی جا خوش می کنه. سال گذشته هم یه شرکت تولیدکننده بستنی دیگه، به نام Blue Bell در آمریکا، همه اجناس خود رو پس از کشف باکتری لیستریا در اونا جمع آوری کرد. در اون زمان بیشتر از 10 نفر دچار مسمومیت با این باکتری شدن که از این تعداد سه نفر در ایالت کانزاس جون خود رو از دست دادن.

مقامات شرکت نستله اعلام کردن که با وجود آلودگیای شناسایی شده در بستنیای این غول صنایع غذایی، هنوز هیچ گزارشی از ابتلای آدما به مریضی در اثر خوردن اجناس این کارخانه بدست نیامده.

جالبه بدونین؛ کارشناسان FDA آلودگی بستنیا به لیستریا رو در خط تولید این شرکت واقع در کارخانه ای در کالیفرنیا شناسایی کردن.

منبع :