این ماده باعث کنترل سرطان می شه

محققان فهمیدن دویدن و ورزش شدید می تونه به دلیل ترشح آدرنالین باعث نابودی تومورهای سرطانی تا 50 درصد حجم اونا شه.

جالبه بدونین محققان ادعا کردن وجود و ترشح آدرنالین به بدن واسه نابود کردن تومورهای سرطانی کمک می کنه. بررسیا نشون میدن، محققان این یافته ها رو با آزمایش روی موشای آزمایشگاهی که روی چرخ میچرخیدن و مشاهده کاهش حجم تومورهای سرطانی در اونا رو بدست آورده ان.
بر این پایه انجام تمرینات با شدت بالاتر می تونه به نفع بیماران سرطانی باشه. این یافته ها به وسیله محققان دانشگاه کپنهاگ بدست اومده. به طور خاص پزشکان فهمیدن تولید آدرنالین در اثر ورزش یا تمرین ورزشی شدید می تونه باعث افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن بوپژه واسه درمان تومورهای سرطانای ریه، کبد یا پوست شه.
با وجود اینکه انجام ورزش واسه خیلی از مبتلایان به سرطان ممکنه سخت باشه اما پزشکان پیشنهاد می کنن افراد دست کم 150 دقیقه در هر هفته به ورزش بپردازند.
محققان هم اینکه فهمیدن ترشح آدرنالین می تونه باعث تولید یه جور سیگنال شیمیایی درزمان روند ورزش به وسیله عضلات به نام اینترنت لوکین(IL-6) شه که یه جور هدایت کننده مرگ تومورهای شیمیایی به اونا می فرسته .
در عین حال محققان فهمیدن، زنائی که گرفتار به سرطان سینه هستن کلا کمتر از بقیه زنان در طول عمر خود ورزش کردن و اکثراً  دچار اضافه وزن و کمبود فعالیت فیزیکی بودن.
در عین حال محققان پیشنهاد می کنن افراد ورزش رو در ساعات مناسب روز بکنن، در صورت احساس خستگی و ضعف بدون این دست اون دست کردن استراحت کنن، موقع ورزش نوشیدنی فراوون بنوشن، در هوای سالم ورزش کنن و کنترل دقیق بر وزن خود داشته باشن.
مخصوصا موقع شیمی درمانی مراقبت دقیقی از محل تزریق سرمای دارو زخمای احتمالی داشته باشن و پس از ورزش استحمام کرده و محل تزریق دارو رو خشک کنن.
جمع آوری:گروه ورزش آکا ایران
آکا ایرانsport

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش ورزش و سلامت سایت آکا