: قبل اینکه بخواین ریشه، ساقه و دانه های گیاهان رو در آشپزخانه خود نگهداری کنین، باید در مورد اونا اطلاعات مناسبی به دست بیارین. بعضی از قسمتای گیاهان خوردنی نیستن و باید از مصرف اون دوری کنین.

این قسمتای این سبزیجات و صیفی جات خوردنی نیستن و خطرناکند!

خوردن کالاهایی که از ریشه تا ساقه یه گیاه به دست میاد، یه روش عالی واسه کاهش ضایعاته. با این همه، قسمتای خوردنی و خوشمزه بعضی از گیاهان مثل برگای چغندر قرمز ندیده گرفته می شن چون افراد هیچوقت به فکر خوردن اون نمی افتند. اما قبل اینکه بخواین ریشه، ساقه و دانه های گیاهان رو در آشپزخانه خود نگهداری کنین، باید در مورد اونا اطلاعات مناسبی به دست بیارین. بعضی از قسمتای گیاهان خوردنی نیستن و باید از مصرف اون دوری کنین. در این مقاله می خوایم ۷ گیاهی رو معرفی کنیم که مصرف ریشه تا ساقه اون اصلا پیشنهاد نمی شه.

  1. ساقه و جوونه سیب زمینی:

سیب زمینی واسه خونواده بادنجانیانه که همه اونا شامل ترکیبات سمی به نام سولانین هستن. واقعا، پادشاه معروف اسکاتلند به نام مکبوث ازشابیزک یا همون بلادونا( به خاطر همین خونواده) واسه کشتن دشمنان دانمارکی استفاده کرده. در سیب زمینی، سولانین بیشتر در ساقه و جوانه های اون پیدا میشه. پس باید قبل از پختن اون، این قسمتا رو برش بدین. سولانین، بیشتر در سیب زمینیای سبز دیده می شه.

  1. برگای گوجه فرنگی:

گوجه فرنگی واسه شاخه دیگری از خونواده بادنجانیانه. گوجه فرنگی در اروپا به مدت بیشتر از ۲۰۰ سال مورد استفاده قرار نمی گرفت. برگای اون شامل مقادیر کمی از سولانین و توماتینه که اگه زیاد مصرف شه می تونه باعث شکم درد شه.

 

  1. دانه های سیب:

همونطور که ممکنه شنیده باشین، دانه های سیب شامل سیانور سمیه. به طور خاص، این دانه ها شامل آمیگدالین هستن. آمیگدالین ماده ایه که به هنگام برخورد با آنزیمای گوارشی در روده، سیانور سمی آزاد می کنه. قسمت خارجی و سخت دانه های سیب، معمولا از بروز این عمل جلوگیری می کنه مگه اینکه به هنگام خوردن اونو بجوید. با جویدن ۲۰۰ عدد دانه سیب، سیانور به دوز کشنده خود می رسه. بهتره این دانه ها رو دور بندازین چون طعم خوبی نداره و مصرف اون ممکنه خطرناک باشه.

 

  1. میوه مارچوبه:

اگه تا حالا مارچوبه رو پرورش داده باشین، حتما میدونید که گیاه ماده اون یه جور میوه قرمز رنگ توتی شکل تولید می کنه. نباید این میوه ها رو لمس کنین. این میوه ها باعث کشته شدن آدم نمی شه اما می تونه باعث ایجاد مریضی شدید شه چون در اون ساپوژنین هست. ساپوژنین یه جور از ترکیباته که سمیت ناچیزی داره.اگه این میوه ها رو بخورین ممکنه استفراغ و اسهال داشته باشین.

  1.  برگای روبارب(از سرده ریواس):

ساقه های این گیاه می تونه به همراه توت فرنگی شیرین یه پای تابستونی خوشمزه باشه اما برگای اون خوردنی نیس. برگای روبارب شامل اگزالیک اسید و گلیکوزیدهای آنتراکینونه که به هنگام قورت دادن واسه آدم سمی هستن. نشونه های مسمومیت از یکی به یکی دیگه فرق داره و به مقدار مصرف بستگی داره اما بعضی از نشونه ها شامل استفراغ ، درد شکمی و تشنجه.

  1. برگ و گل بادمجان:

بادمجان عضو دیگری از خونواده بادمجانیانه. بعضی از اوقات افراد فکر می کنن که مصرف بادمجان خام می تونه سمی باشه ولی اینجور نیس. با اینحال، برگ و گلای اون به احتمال زیاد باعث مریضی شما می شه چون سولانین سمی بیشتری در این قسمتا پیدا میشه.

  1. درخت آقطی:

تقریبا همه قسمتای درخت آقطی واسه آدم و حیوانات سمیه. ریشه، برگ، شاخه ها و پوست اون سمیت بیشتری داره. همه قسمتای اون شامل ترکیباتیه که می تونه اسید هیدروسیانیک تولید کنه که سیانور سمی آزاد می کنه. شما باید از مصرف این درخت دوری کنین. مصرف نوعای جورواجور توتای نپخته هم می تونه باعث ایجاد تهوع و استفراغ شه. پس باید مراقب باشین و به جای تجربه کردن از دستورهای پخت درست استفاده کنین تا دچار مشکل نشید.

منبع :