: مجموعه: اخبار پزشکی

تاریخ انتشار : شنبه, 29 اردیبهشت 1397 10:06

سیب زمینی می تونه شامل مواد سمی بوده و سلامت مصرف کنندگان رو به خطر بندازه.

به گزارش جام جم آنلاین، سیب زمینی آب پز به همراه تخم مرغ آب پز و یه پرس سالاد، یه وعده غذایی کامل هستش اما اگه در انتخاب سیب زمینی دقت نکنین، همین غذای سالم تبدیل به ماده ای سرطان زا می شه!

 

سیب زمینیایی که بخشی از اونا به رنگ سبز دراومده بالقوه می تونن شامل یه جور سم به نام “گلیکو آلکالویید” یا GA باشن که بطور طبیعی در سیب زمینی به وجود میاد و واسه سلامت آدم زیانباره. اما محققان می گن که فقط با بریدن قسمتای سبز شده میشه بخش بزرگ سم تولید شده رو از سیب زمینی جدا کرد و اینطوری، خطر رو کم کرد.

 

چیجوری مانع از تولید شدن سم GAدر سیب زمینی شیم؟

اندازه سم GA در سیب زمینی رو میشه با بکار بستن روشای درست قبل از برداشت و بعد از برداشت، کم کرد و به خاطر همین کشاورزان و تولید کنندگان می تونن نقش مهمی در کم کردن از خطری که متوجه سلامت مردمه، اجرا کنن.

 

آثار مسمومیت با سم GA

معمولا نشونه ها ۸ تا ۱۲ساعت بعد از هضم سیب زمینی سبز شده شروع می شه که این نشونه ها می تونه به صورت به هم خوردن وضعیت گوارشی و یا مشکلات عصبی نمودار شه.

 

آثار ملایم اون شامل سردرد، سرگیجه، دل درد، تهوع، استفراغ و اسهاله. بی قراری، خواب آلودگی و برهم خوردن تعادل روانی، لرزش و هذیون گفتن از دیگر نشونه های این مسمومیته اما از اونجا که در خیلی از دیگر بیماریا هم این نشونه ها مشاهده می شه امکان تشخیص اشتباه اون بسیاره.

 

.

منبع :