: این قسمت از میوه ها رو نخورین

این قسمت از میوه ها رو نخورین

خیلی از افراد فکر می کنن که میوه ها و سبزیجات چون ترکیبات به طور کامل طبیعی و بدون هرگونه مواد شیمیایی و نگه دارنده هستن، پس منعی نداره که تموم قسمتاشون بدون هیچ نگرانی و مشکلی خورده شه.

بادام تلخ ممنوع! 

 

بادام تلخ شامل مقادیر بالایی از آمیگدالین گلوکوزیده که در بدن به اسید پیروسیک یا همون سیانید هیدروژن تبدیل می‏شه. سیانید هیدروژن یکی از اصلی ترین ترکیبات آفت کش هاست که در صنعت کشاورزی استفاده میشن و دقیقا همون ترکیب کشنده ایه که نازیا واسه کشتار دسته جمعی ازش استفاده می کردن. 

 

پس اگه در جنگلی مشغول پیاده روی بودین و به یه درخت بادام برخورد کردین، بهتره مبادرت به خوردن نکنین چراکه این باداما می تونن شامل مقدار خیلی از آمیگدالین سمی باشن. اگه اندازه این سم حدود 68 میلی‏گرم به ازای هر پوند(حدود نیم کیلوگرم) از وزن بدن برسه، می تونه ظرف چند ثانیه دلیل مرگ شه. روند گرما دادن بادام می تونه با غیر فعال کردن آمیگدالین گلوکوزیداز مانع از مشکلات خطرآفرین اون شه.

 

دانه های سیب ممنوع! 

 

شاید بسیار دیده باشین که بعضیا سیب رو اونقدر می خورن که تنها قسمت زائد و دور ریختنی‏اش، چوب اون هستش. اگه شمام از این گروه هستین بهتره بدونین که دانه های سیب شامل سم بسیار خطرناکی به نام آمیگدالینه. که تجمع و انباشته شدن اون کم کم در بدن می تونه مشکل ساز باشه. آمیگدالین ترکیب سیانید و قنده که در بدن به سیانید هیدروژن تبدیل می شه. این ترکیب با آسیب رسوندن به گلبولای قرمز خونی، مانع از اکسیژن رسانی درست در بدن می شه. 

 

البته جای شکرش باقیه که دانه های سیب پوشش تقریبا کلفتی دارن که مانع خارج شدن آمیگدالین می شن و فقط اگه این دانه ها خرد شن، له شن یا زیر دندون جویده شن، دیگه عامل محافظتی به حساب و از اون پس آمیگدالین خیلی راحت وارد بدن می شه و در دراز مدت می تونه صدمات جبران ناپذیری بسازه. پس بهترین حالت اون هستش که طرف احتیاط رو رعایت کنین و از خوردن دانه های سیب جدا دوری کنین. 

 

سیب زمینی سبز ممنوع! 

 

شاید بارها چشم تون به سیب زمینیایی که قسمتایی از اون سبز شده، افتاده باشه و با خود فکر کردین که این رنگ سبز روی سیب زمینی از چه می تونه باشه. وقتی‏که سیب زمینیا در حال رشد هستن، اون قسمتایی که خارج از خاک و در مقابل نور خورشید قرار میگیره و هم اینکه در زمانایی که تغییرات درجه گرما خیلی زیاده، روند سبز شدن در سیب زمینی اتفاق میفته و ماده ای سمی به نام سولانین در اون تشکیل می شه. 

 

سولانین سمی بسیار خطرناکه که اگه مقدار اون به طور زیادی در بدن بالا بره، می تونه با تاثیر روی سیستم عصبی مشکلات زیادی رو واسه فرد بسازه. در مورد سیب زمینیا همیشه یادتون باشه که هیچوقت سیب زمینیای سبز رو مصرف نکنین و قسمتایی که به این رنگ هستن رو هنگام پخت و پز برش بزنین و دور بریزین. 

 

خوردن هسته زردآلو و هلو ممنوع! 

 

خیلیا عادت دارن که پس از خوردن زردآلو، هسته اونو بشکنن و دانه اونو بخورن چون بیشتر این افراد فکر می کنن که دانه های زردآلو، نفخ شدید این میوه خوشمزه رو می تونه کنترل کنه. البته این اتفاق در مورد هسته های هلو کمتر اتفاق میفته. چون که سختی بیشتر از اندازه هسته و تلخ بودن دانه اون معمولا مانع از خوردن اون می شه اما به هر حال در هسته هر دوی این میوه های تابستونی خوشمزه مقادیر زیادی سم آمیگدالین هست که مشابه مکانیسمای گفته شده می تونه واسه بدن مشکل ساز باشه. 

  

خوردن گیلاس با هسته ممنوع! 

 

مشابه همون مشکلی که در مورد دانه های سیب هست، هسته گیلاس هم شامل آمیگدالینه. آمیگدالین موجود در هسته گیلاس هم می تونه به محض ورود به بدن با آزادسازی آنزیم گلوکوزیداز از دستگاه گوارش، متابولیزه شده و به سیانید و گلوکز تبدیل شه. سیانید آزاد شده ترکیبی بسیار سمی، خطرناک و حتی کشنده س که با مشکل در سیستم اکسیژن رسانی به سلولا می تونه دلیل مرگ کم کم سلول شده و در مقادیر بالا دلیل مرگ فرد شه. پس به یاد داشتن این نکته خیلی مهمه که هیچوقت گیلاس رو با هسته نخورین. این اشتباه مخصوصا در کودکان بسیار اتفاق میفته و به دلیل پایین تر بودن قدرت سیستم ایمنی در اونا می تونه خطر بیشتری به همراه داشته باشه. 

  

دانه های گلابی ممنوع! 

 

در مورد دانه های گلابی هم همون داستان گفته شده. خیلی از افراد گلابی رو هم مشابه سیب تموم قسمت هاش رو می خورن و تنها چوب اونو دور می ریزن. دانه های گلابی هم شامل مقادیر خیلی از سم آمیگدالینه که در بدن تبدیل به سیانید می شه. ترکیب سمی حاصله می تونه با مشکل در سیستم اکسیژن رسانی واسه بدن مشکل ساز باشه. پس فکر نکنین که تموم اینا از طبیعت اومده و خوردن تموم قسمتای یه خوراکی مشکلی واسه سلامتی تون به وجود نمی آورد. 

  

برگ ریواس ممنوع! 

 

همون قدر که ساقه های ترش مزه این گیاه می تونه اشتها برانگیز و پر خاصیت باشه، برگای اون به دلیل داشتن دو ترکیب به نام اکسالیت و آنتراکوینون گلیکوزید بسیار سمی و خطرناکه و در صورت مصرف دراز مدت و انباشته شدن بیش‏از حد این مواد سمی در بدن می تونه بسیار خطرناک باشه. 

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکا