این غذاها عامل بوی بد دهن هستن

یه متخصص طب سنتی گفت: مصرف غذاهای فست فودی, نوشابه های گازدار، همبرگر ــ سوسیس و کالباس بسیار به ایجاد بوی بد کمک می کنه چون این غذاها در معده خیلی راحت هضم نمی شه و به اصطلاح در معده زیاد می مونه و موجب بروز بوی بد دهن می شه.

مریم مقیمی درباره بوی بد دهن گفت: مصرف غذاهای بیات، غذاهای کارخانه ای، غذاهای غلیظ و دیرهضم موجب بروز بوی دهن می شه.

به گفته ایشون هم اینکه مصرف غذاهای فست فودی, همبرگر و سوسیس و کالباس بسیار به ایجاد بوی بد کمک می کنه چون این غذاها در معده خیلی راحت هضم نمی شه و به اصطلاح در معده زیاد می مونه و موجب بروز بوی بد دهن می شه.

این متخصص طب سنتی ادامه داد: مصرف تنقلات بی ارزش مانند پفک, چیپس, آب میوه های صنعتی, زیاد خوردن غذا, باهم خوری و برهم خوریا هم از دلیلای دیگه بوی بد دهانه.

مقیمی اضافه کرد: واسه پیشگیری از بوی بد دهن ادما از مصرف شکلای جور واجور نوشابه های گازدار و بدون گاز صنعتی, قهوه، کاکائو، نسکافه, گوشت گاو و گوساله, آب یخ, غذاهای خمیری مانند ماکارونی، الویه، قارچ و سیب زمینی دوری جدی دارا باشن.

ایشون با بیان روش درست کردن یه خمیر دندون گیاهی گفت: واسه جفت و جور خمیر دندون گیاهی میشه گلنار 20 گرم، کندر 15 گرم، سماق 30 گرم و تخم گشنیز 5 گرم، همه رو نرم بکوبند یا آسیب کنن، مسواک رو خیس کنن و به پودر آغشته کنن و مسواک بزنن.

این متخصص طب سنتی اضافه کرد: مالیدن مخلوط عسل و نمک و سرکه ماهی دست کم سه الی چهار بار بر دندونا باعث سفید شدن دندون ها، بهبود آفت دهن، پاکسازی چرک از لثه و روئیدن گوشت نوین بر لثه می شه.

مقیمی گفت: ادما از مصرف مواد غذایی شیرین قنادی مثل نون خامه ای و در کل شیرینی زیاد بپرهیزند چون که دلیلی واسه بوی بدن دهن است و به دندونا آسیب جدی وارد می کنه.

.

منبع : ooma.ir