این غذاهای سرطانزاا رو نخورین

 خیلی از غذاهای فرآوری شده امکان دچار شدن به سرطان رو به طور زیادی زیاد می کنن. اینجا به مهم ترین و عادی ترین مواد غذایی سرطان زا و خطرناک می پردازیم.

دونات:

دونات شامل چربیای مضر، شکر و آرد فرآوری شده که هر سه واسه بدن ضرر دارن. مصرف دونات خطر دچار شدن به سرطان، دیابت، فشار خون، چاقی، مشکلات قلبی عروقی و کلسترول رو زیاد می کنه. تحقیقات نشون داده میان دچار شدن به سرطان سینه در زنان و مصرف دونات رابطه مستقیمی هست.

آرد:

وقتی که آرد وارد بدن می شه مانند شکر عمل کرده و پانکراس رو دچار مشکل می کنه، وجود این ماده در بدن دلیل به هم خوردن تعادل انسولین و تجمع چربی در بافتا می شه. علاوه بر این، طی روند فرآوری کردن آرد، بیشتر مواد مغذی و به درد بخور اون از بین میره، در واقع خود این ماده در بدن مشکل ساز نیس بلکه مصرف آرد فرآوری شده خطرناکه.

شکر :

شکر یکی از عوامل مهم بروز مریضی دیابت و چاقیه که کارکرد پانکراس، کبد و سیستم گوارشی رو دچار مشکل می کنه. علاوه بر این، شکر تا 50 درصد به سیستم عصبی آسیب می زنه، البته مصرف متعادل شکر طبیعی موجود در میوه ها و عسل واسه بدن خوبه.

شیر:

شاید تصور این رو نکنین که شیر هم ممکنه خطرناک باشه اما بعضی از کارشناسان تغذیه می گن که با افزایش سن توانایی گوارش لاکتوز شیر در بدن شدیدا کم میشه. به خاطر همین شیر دلیل نفخ، تورم و اسیدی شدن بعضی قسمتای بدن می شه.

فست فودها:

فست فود به غذاهایی می گن که مدت آماده سازی اونا بسیار سریعه؛ به خاطر همین پر از گوشت فرآوری شده، چربیای مضر، سدیم و فسفات بوده و در روغنای داغ و سرطان زا جفت و جور می شه. گوشت فرآوری شده موجود در فست فودها پر از سدیم و نیتراته.

 

طبق گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از مریضیا مصرف گوشت فرآوری شده خطر سرطان روده رو تا 30 درصد زیاد می کنه.

نوشابه های گازدار:

آبای گازدار هیچ سودی واسه بدن ندارن و منتهی به مریضی دیابت و چاقی می شن. طبق مطالعه ای که در مرکز سرطان در آمریکا منتشر شد، مصرف دو بطری آب گازدار در هفته خطر دچار شدن به سرطان به خصوص سرطان پانکراس رو به طور زیادی زیاد می کنه.

سیب زمینی سرخ شده:

سیب زمینی سرخ شده یا چیپس به دلیل قرار گرفتن در دمای بسیار زیاد و روغنای مضر خطر دچار شدن به مریضی سرطان رو زیاد می کنه. طی آماده سازی این مواد به اونا مواد افزودنی و مقادیر زیاد سدیم اضافه می شه که دلیل افزایش فشار خون، کلسترول، چاقی، سکته قلبی، سرطان معده و حتی ایست قلبی می شه.

سوپای کنسروی:

سوپای آماده پر از مواد نگهدانده، رنگ غذا و مقادیر بسیار بالای سدیم هستن که دلیل دچار شدن به فشار خون و کاهش کارکرد قلب شده و یکی از عوامل اصلی حمله قلبی و مغزیه.

 

منبع: Just Healthy Life Style

.

منبع : ooma.ir