پایان نامه رشته مهندسی کشاورزی : شناسایی و تعیین نژادهای ویروس وای سیب زمینی (PVY) بروشهای مولکولی در استان گلستان

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 شناسایی و تعیین نژادهای ویروس وای سیب زمینی (PVY) بروشهای مولکولی در استان گلستان

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

 

 

مواد گیاهی

مواد گیاهی جهت انجام آزمون الایزا شامل برگهای جوان و طبقه سوم گیاه بود. جهت دسته بندی نمونه ها به هر بوته یک کد داده شد و یک برگ از بوته پس از توزین داخل کیسه­های پلاستیکی کوچک و کل بوته داخل کیسه­های پلاستیکی بزرگتر قرار داده شد و کد هر بوته روی هر دو کیسه پلاستیکی درج گردید، علائم هر بوته و شماره آن در دفتر مخصوص ثبت شد. برگهای موجود در کیسه های پلاستیکی کوچک جهت انجام آزمون الایزا استفاده شدند و کیسه­های حاوی بوته­های سیب­زمینی تا مشخص شدن نتایج آزمون الایزا در یخچال نگهداری شدند. نمونه­های مورد استفاده بمنظور تست­های مولکولی نیز به یخچال 80- منتقل شدند.

3-2-1- نگهداری نمونه ها در آزمایشگاه

نیمی از نمونه­های جمع آوری شده از مزارع تا فاصله زمانی یک هفته در دمای چهار درجه سانتیگراد در یخچال نگهداری شدند. در این مدت نمونه­ها از کارایی مناسبی در مایه زنی و آزمون­های سرولوژیکی برخوردار بودند و کاهش غلظت ویروس در آنها مشهود نبود. نیمی دیگر از همان نمونه­ها بلافاصله بعد از انتقال از مزرعه به آزمایشگاه، در محیطی کاملا استریل با ازت مایع کوبیده و در فریز 80- به منظور انجام تست­های[مولکولی نگه داشته شد. این روش در بلند مدت نیز به عنوان منبع مناسب ویروس برای تست های مولکولی به کار رفت. از آنجایی که قرار دادن نمونه­های گیاهی آلوده در فریز 20- درجه سانتیگراد باعث کاهش شدید غلظت ویروس می شد، لذا چنین نمونه­هایی فاقد کارایی برای مایه زنی بر روی گیاهان افتراقی بود. این احتمال وجود دارد که در شرایط منجمد کردن تدریجی 20- درجه سانتیگراد بر اثر انجماد آب درون سلولهای گیاهی و افزایش حجم آن در چنین حالتی سبب انهدام ارگانهای درون سلولی و اینکلوژن­های ویروسی شود. لذا بهترین حالت برای نگهداری بلند مدت ویروس همان استفاده از ازت مایع و فریز 80- بود.

  پایان نامه ارشد با موضوع :بررسی آرا ملامحمّدطاهرقمی ومیرلوحی سبزواری درمخالفت باتصوف

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

پایان نامه شناسایی و تعیین نژادهای ویروس وای سیب زمینی (PVY) بروشهای مولکولی در استان گلستان

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

پایان نامه شناسایی و تعیین نژادهای ویروس وای سیب زمینی (PVY) بروشهای مولکولی در استان گلستان

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی کشاورزی با عنوان شناسایی و تعیین نژادهای ویروس وای سیب زمینی (PVY) بروشهای مولکولی در استان گلستان