پایان نامه ارشد رشته مهندسی کشاورزی : شناسایی و تعیین نژادهای ویروس وای سیب زمینی (PVY) بروشهای مولکولی در استان گلستان

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 شناسایی و تعیین نژادهای ویروس وای سیب زمینی (PVY) بروشهای مولکولی در استان گلستان

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

 

 

 

مایه زنی گیاهان گلخانه­ای

باتوجه به ماهیت ویروس Y سیب زمینی که دارای قابلیت انتقال مکانیکی از طریق عصاره شیره گیاهی می باشد، در کلیه مراحل مایه زنی به طریق مکانیکی انجام شد.

بافر مایه زنی : در منابع مختلف، جهت عصاره گیری و مایه زنی ویروس Yسیب زمینی عمدتا از بافرفسفات سدیم و یا پتاسیم استفاده شده است. بافر مورد استفاده در این مطالعه برای عصاره گیری نمونه های گیاهی آلوده و مایه زنی آنها برروی گیاهان تکثیری، بافر فسفات سدیم 1/0 مولار با اسیدیته 4/7-2/7 بود. برای تهیه این بافر42/1 گرم4HPO2Na و 2/1 گرم4OP2NaH در یکصد میلی لیتر آب مقطر حل گردید و محلول بافر تهیه شده پس از تنظیم PH ، در دمای 4 درجه سانتی گراد در یخچال نگهداری شد.

   نحوه عصاره گیری : جهت عصاره گیری نمونه­های گیاهی آلوده از نسبت 1:5 (بافت در بافرv/w) استفاده گردید. مقدار یک گرم از بافت برگی آلوده توزین و با استفاده از 5 میلی لیتر از بافر فسفات سرد در داخل یک هاون چینی استریل و سرد در روی قالب یخ عصاره گیری انجام گرفت.

نحوه مایه زنی: تمام گیاهان م در مرحله 5-4 یا 4-8 برگی و حدودا 10 روز بعد از نشا مایه زنی شدند. از مایه زنی بوته­های بیش از حد رشد کرده اجتناب گردید. برای مایه زنی ابتدا در سطح برگ گیاهان مقدار اندکی پودر کاربوراندوم 400مش جهت ایجاد خراش پاشیده شد، آنگاه با دو انگشت وسط به آرامی از عصاره روی سطح تمام برگهای گیاهان محک مورد نظر کشیده شد. بعد از هر مایه زنی دستها خوب با آب و صابون شسته شد. حدود پنج دقیقه پس از مایه زنی، برگ­های تلقیح شده با آب معمولی و توسط آبپاش شسته شدند. تعدادی از گیاهان به عنوان شاهد منفی با بافر فسفات به تنهایی مایه زنی شدند. گیاهان تلقیح شده هرروز مورد بررسی قرار گرفته و علائم ایجاد شده ثبت گردید. بافر فسفات سدیم 1/0 مولار (PH 7.3) که برای مایه زنی نمونه­ها در این مطالعه استفاده گردید بسیار مناسب بود. از طرفی شرایط مایه زنی در موفقیت انتقال آلودگی بسیار تاثیر داشت. انجام مایه زنی­ها در هوای خنک و به دور از نور مستقیم آفتاب و حفظ این شرایط تا 24 ساعت پس از مایه زنی موجب تسریع در ظهور علائم شد. در شرایط گلخانه­ای، بوته­های گیاهان به طور متوسط یک هفته بعد از نشا آماده مایه زنی بودند و حدودا 5 تا 10 روز بعد از مایه زنی علائم شروع به ظاهر شدن کردند.

  ارزیابی شرکت های پذیرفته شده دربورس-دانلود پایان نامه

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

پایان نامه شناسایی و تعیین نژادهای ویروس وای سیب زمینی (PVY) بروشهای مولکولی در استان گلستان

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

پایان نامه شناسایی و تعیین نژادهای ویروس وای سیب زمینی (PVY) بروشهای مولکولی در استان گلستان

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی کشاورزی با عنوان شناسایی و تعیین نژادهای ویروس وای سیب زمینی (PVY) بروشهای مولکولی در استان گلستان