پایان نامه ارشد رشته مهندسی کشاورزی : تعیین ارزش غذایی و قابلیت هضم سه گونه مرتعی خلر(Lathyrus sativa)، قدومه(Alyssum inflatum) و گونه (Carex comans (به روشهای شیمیایی، تولید گاز، کیسه نایلونی و طیفسنجی مادون قرمز نزدیک(

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 جداسازی و همسانه‏سازی ژن‏های93 hrpW و hrpG جهت انتقال به لیمو ترش در راستای ایجاد مقاومت به شانکر مرکبات

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

 

 

1-1-    آنتی‏بیوتیک‏ها

با استفاده از روش‏های استاندارد، آنتی‏بیوتیک‏های مورد استفاده با غلظت مناسب تهیه و در میکروتیوب‏های 5/1 میلی لیتری تقسیم‏بندی گردید و در 20- درجه سانتی‏گراد نگهداری شد. آنتی‏بیوتیک آمپی‏سیلین (mg/ml 75) به‏عنوان نشانگر انتخابی برای پلاسمیدهای pGEM7zf(-) و همچنین pUCI9 و کانامایسین (mg/ml 50) برای پلاسمید pBI121 مورد استفاده قرار گرفت، به‏علاوه به منظور گزینش آگروباکتریوم نیز از آنتی‏بیوتیک ریفامپسین (mg/ml 75) استفاده شد.

برای تهیه محلول‏های مادری آنتی‏بیوتیک، معمولاً از آب استریل استفاده شد که بعد از حل کردن پودر آنتی‏بیوتیک‏ها، در شرایط استریل فیلتر (فیلتر 22/0 میکرومتر) می‏شوند. حلال ریفاپسین برخلاف آمپی‏سیلین و کانامایسین که آب می‏باشد، متانول است که در آن صورت نیازی به فیلتر ندارد. پلیت‏های آنتی‏بیوتیک تا یک هفته قابل نگهداری در یخچال می باشند (سمبروک و راشل،2001).

1-2-    طراحی آغازگر[1]

برای انجام مراحل مختلف تکثیر و یا تاییدهای مولکولی بر مبنای PCR و تعیین توالی، آغازگرهای اختصاصی طراحی شدند. آغازگرهای اختصاصی hrpW و hrpG برای تکثیر و جداسازی دو ژن مورد نظر از ژنوم باکتری xcc به گونه‏ای طراحی شدند که آغازگرهای رفت علاوه بر پوشش چند نوکلئوتید ابتدای ژن به همراه کد آغازین در انتهای ‘5 خود دارای سایت برش XbaI و همچنین 2 نوکلئوتید اضافه بر آن بعنوان Overhang می‏باشد، اما در مورد آغازگرهای برگشتی دارای جایگاه‏های برش مختلف هستیم، به گونه‏ای که در آغازگر برگشتی مربوط به hrpW سایت SacI و در مورد آغازگر برگشتی hrpG جایگاه BamHI قرار می‏گیرد، علاوه بر این همچنین آغازگر برگشتی hrpW دارای کدون خاتمه بوده در صورتی که این کدون در آغازگر برگشتی مربوط به hrpG به جهت حفظ و بیان gus در وکتور بیانی، حذف شده است. ویژگی‏ها و ساختارهای ثانویه احتمالی تمامی آغازگرها با کمک نرم افزار Oligo7 بررسی شد و بهترین ترادف‏ها سفارش داده شدند.

  پایان نامه ارائه سرمایه فکری و تصمیمات سرمایه گذاری بر عملکرد مالی بانک های پذیرفته شده در بورس

[1]  primer

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

پایان نامه جداسازی و همسانه‏سازی ژن‏های93 hrpW و hrpG جهت انتقال به لیمو ترش در راستای ایجاد مقاومت به شانکر مرکبات

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

پایان نامه جداسازی و همسانه‏سازی ژن‏های93 hrpW و hrpG جهت انتقال به لیمو ترش در راستای ایجاد مقاومت به شانکر مرکبات

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی کشاورزی با عنوان جداسازی و همسانه‏سازی ژن‏های93 hrpW و hrpG جهت انتقال به لیمو ترش در راستای ایجاد مقاومت به شانکر مرکبات